Aktualności

RED STORM – nowe wcielenie DESDEMONY

0

Agnieszka Leśna, znana dotąd z zespołu Desdemona, pracuje nad solowym albumem. W unikalny projekt o nazwie Red Storm zaangażowani są muzycy i producenci z całego świata.


Dlaczego Red Storm? – Tak mój występ skwitowała amerykańska dziennikarka Angela Internale z redakcji Sonic Cathedral podczas niemieckiego festiwalu M’era Luna – mówi Agnieszka. – Spodobało mnie się to określenie, oddaje to co dzieje się ze mną na scenie i w studio oraz to, co będzie się działo na płycie, nad którą pracuję – dodaje.

Do współpracy przy projekcie Red Storm wokalistka zaprosiła artystów z Polski i zagranicy. Nad dużą częścią produkcji płyty czuwa chilijski producent i muzyk Ivan Muñoz, legitymujący się współpracą m.in. z Hani Elis (Atari Teenage Riot), Die Krupps czy Tyske Ludder. Kolejnym artystą, wspierającym od strony realizatorskiej projekt Red Storm jest Maciej Niedzielski znany głównie z grup Artrosis czy Sui Generis Umbra. Sporą niespodzianką jest udział w pracach nad albumem DJa Tito (duet Bacte&Tito) znanego z doskonałych występów w legendarnym berlińskim klubie Tresor i świetnie przyjmowanych albumów na scenie minimal techno. Agnieszka zaprosiła również do współpracy włoskiego gitarzystę Dario Chiereghin’a (Mortuary Drape, Il Tropico czy Kaliage), muzyka grupy Desdemona – Szymona Świerczyńskiego oraz basistę formacji cHMURa Jarosława „Jaro” Malickiego.

Album Red Storm powstaje w studiach we Francji Włoszech i w Polsce. Rad Storm zapowiada przynajmniej dwa single promujące wydawnictwo, nieznana jest jeszcz dokładna data premiery krążka wokalistki.

Więcej:
www.redstorm.pl
www.facebook.com/redstorm.official

About the author / 

Pavel

Miejsce zamieszkania: Parczew, Polska. Zainteresowania / Hobby: muzyka, dziennikarstwo muzyczne, religioznawstwo, orientalistyka, antropologia, psychologia, medycyna, socjologia. Ulubione gatunki muzyczne: przede wszystkim wszystkie gatunki Metalu, Hardcore'a, Progresywny Rock oraz Gothic, Ambient, Muzyka Klasyczna, Etniczna, Sakralna, Chóralna, Filmowa, New Age, Folk i czasem Jazz, Elektro, Muzyka Eksperymentalna, Alternatywna... Współtworzył magazyn & webzine Born To Die'zine jako Gnom.Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Reklama

Konkursy

Koncerty

Patronujemy

METAL CENTRE English Version

Dodaj nas:

Instagram► Jesteś zainteresowany(a) wymianą linkiem lub banerem? Kliknij po szczegóły.