Recenzje

AETERNUS PROPHET „Виключення недомінантного матеріалу / Exlusion of Non-Dominated Material”

Metal Scrap Records, 2016

Muzyka: Black/Death Metal
Strona internetowa: https://www.facebook.com/Aeternus-Prophet-242591719155632/
Czas trwania: 53:04 minuty (10 utworów)
Kraj: Ukraina

 

Zespół powstał w 2010 roku w miejscowości Fastiv niedaleko Kijowa. Wydał dotąd dwa dema w 2011 i w 2014 roku oraz pełno czasowy album „Безжальність” w 2012.

Muzyka na najnowszej płycie AETERNUS PROPHET to techniczny death-black. Członkowie zespołu potrafią posługiwać się instrumentami, są dobrze zgrani, gorzej z wymyślaniem ciekawych kompozycji. Do tego wokalista śpiewa w mało urozmaicony sposób, perkusista też nie ma oryginalnych pomysłów. Wyróżniają się na plus utwory nr 4 i 9.

„Хворе бачення” od początku jest dynamiczny, ciekawie gra gitara, sekcja napędza rozwój muzycznych wydarzeń, jest w tym długim kawałku – siedmiominutowym – energia, życie. „Зітри з себе мітку” jest utrzymany w mrocznym nastroju. Od początku posiada ciekawą linię melodyczną, wiele interesujących zagrywek gitarowych, jest tu dużo dramaturgii. Wskazać można jeszcze agresywny, blackowy „Одвічне злотворення” i finałowy, ciężki i mroczny „Погляд у вічність”. Jednak obydwa te utwory nie należą do pierwszej ligi metalu – łagodnie mówiąc. Reszta tracków jest niezbyt ciekawa. Rozpoczynający płytę „Вийняті очі” jest monotonny, wokalista w kółko powtarza ten sam refren. Inne też nie porywają, posiadają ciekawe fragmenty, ale jako całość nie zachwycają. W tytułowym „Виключення недомінантного матеріалу” jest fajna, krótka partia solowa basu. W „Зобов’язані жити” bardziej interesująco niż na reszcie płyty gra perkusista.

Myślę, że możliwości Ukraińców są większe, niż pokazali na tym krążku. Stać ich na więcej, powinni poszukać pomysłów na lepsze kompozycje, a wokalista i perkusista wzbogacić środki wyrazu. Niestety, nie ocenię tej płyty zbyt wysoko.

 

Lista utworów:
1. Вийняті очі (Removed Eyes)
2. Тотальне домінування (Total Dominance)
3. Діапауза розумових процесів (Diapause of Thought Processes)
4. Хворе бачення (Sick Vision)
5. Виключення недомінантного матеріалу (Exlusion of Non-Dominated Material)
6. Одвічне злотворення (Uncaused Defacement)
7. Доля буде чекати до смерті твоєї… (Fate Will Expect Your Death…)
8. Зобов’язані жити (Obliged to Live)
9. Зітри з себе мітку (Wipe Off the Mark)
10.Погляд у вічність (A Look into Eternity)

Skład:
Veritas – gitara, wokal
Oberon – gitara
Dessident – perkusja

Ocena: 6.5/10

About the author / 

Livius Pilavi

Miejsce zamieszkania: Wałbrzych, Polska. Zainteresowania: muzyka, sztuki plastyczne, literatura, filozofia, biologia, neuronauka, astronomia, nietypowe odmiany szachów. Ulubione gatunki muzyczne: Black Metal, Progresywny Metal, Progresywny Rock, Hard Rock, Gothic, New Wave, Cold Wave, Noise, Elektroniczna Szkoła Berlińska. W wolnych chwilach tworzy kontrowersyjne opowiadania i rysunki.Reklama

Konkursy

  • Wygraj debiutancki album kapeli ZŁA WOLA „The Best of Vol. 2” [Otwarty]

    ZŁA WOLA  to rockowo-metalowy band z warszawskiej Woli, który zajął I miejsce na Emergenza Polska Warszawa edycja VI 2016/17 oraz Nagrodę Publiczności. Z okazji premiery ich debiutanckiego albumu, która odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku (w warszawskiej Proximie) mamy dla Was ten album.

Koncerty

Patronujemy

METAL CENTRE English Version

Dodaj nas:

Instagram► Jesteś zainteresowany(a) wymianą linkiem lub banerem? Kliknij po szczegóły.