Recenzje

FROM THE SHORES „Of Apathy”

Metal Scrap Records, 2016

Muzyka: Melodic Death Metal
Strona internetowa: www.facebook.com/fromtheshores/
Czas trwania: 37:12 minuty (10 utworów)
Kraj: Włochy

 

Zespół FROM THE SHORES powstał w 2008 roku w malowniczej Wenecji. Wydał wcześniej jedną EP w 2008 i singla w 2011. W oprawie graficznej najnowszego dzieła Włochów wykorzystano ciekawe rysunki, utrzymane w lodowato zimnej, błękitno-fioletowej kolorystyce. Natomiast muzyka na krążku jest gorąca. To szybki, ostry, melodyjny death metal z bardzo nielicznymi, krótkimi chwilami oddechu.

Pewną wadą „Of Apathy” jest małe urozmaicenie. Muzycy mają dobre umiejętności i są zgrani. Ale na płycie wenecki kwintet gra prawie przez cały czas ostro i do przodu w tym samym tempie i rytmie. Pierwsze cztery utwory są bardzo do siebie podobne. Jeśli nie patrzy się na wyświetlacz swojego odtwarzacza, można się nie zorientować, że jeden track już się skończył i zaczął kolejny. Potem następuje najciekawszy kawałek na płycie „Incest of the Wretched”. Zaczyna się podniosłym nastrojem i pełnym rozpaczy śpiewem, na zmianę z charczącym. Po chwilowym zwolnieniu słyszymy ciekawe solowe popisy basisty, następnie muzyka przyśpiesza, całość kończy spokojna gitarka na tle delikatnych klawiszy i odgłosów burzy i deszczu. Utwór „Opus XIII” to zgrabnie wymyślone krótkie intro, najpierw wchodzą zimne klawisze, potem dominują tajemnicze odgłosy, następnie muzyka się rozpędza aby gwałtownie się urwać. Pozostałe numery nie odbiegają bardzo od głównego stylu „Of Apathy”, ale znajdziemy tam fragmenty klimatyczne, również ciężkie, ciekawe solówki gitary, także perkusista ma swoje momenty. Główny gardłowy śpiewa na różne sposoby: charcząco, niskim growlem, blackowo. Nierzadko wspomaga go drugi wokal. Po ostatnim – według opisu we wkładce do płyty – utworze następują dwie minuty ciszy a potem niedługie outro zagrane na parapecie.

Najnowsze dzieło FROM THE SHORES nie jest wybitną płytą, nie jest też porażką. To poprawny album, tylko od zespołu zależy, czy będzie się rozwijać na kolejnych wydawnictwach.

Lista utworów:
1.This Aint Another Feast for Crows
2.Heaven’s Dark Harbinger
3.The Constellation Thirst
4.To Rest in Arms of Perfection
5.Incest of the Wretched
6.Frimal
7.Opus XIII
8.Hourglass
9.I, the Firebreather
10.Weakness of the Flesh

Skład:
Luca Cassone – wokal
Nicolo Theo del Zotto – bas, wokal
Leonardo Manente – gitara
Giorgio Dorico – gitara
Nicolo Sambo – perkusja

Ocena: 7.0/10

About the author / 

Livius Pilavi

Miejsce zamieszkania: Wałbrzych, Polska. Zainteresowania: muzyka, sztuki plastyczne, literatura, filozofia, biologia, neuronauka, astronomia, nietypowe odmiany szachów. Ulubione gatunki muzyczne: Black Metal, Progresywny Metal, Progresywny Rock, Hard Rock, Gothic, New Wave, Cold Wave, Noise, Elektroniczna Szkoła Berlińska. W wolnych chwilach tworzy kontrowersyjne opowiadania i rysunki.Reklama

Konkursy

Koncerty

Patronujemy

METAL CENTRE English Version

Dodaj nas:

Instagram► Jesteś zainteresowany(a) wymianą linkiem lub banerem? Kliknij po szczegóły.