Recenzje

OBSESSION „Century of Decadence”

Wytwórnia niezależna, 2017

Muzyka: Heavy / Thrash Metal
Strona internetowa: https://www.facebook.com/obsessionthrashband/
Czas trwania: 41:56 minuty (8 utworów)
Kraj: Francja

 

Ta recenzja dotyczy francuskiego OBSESSION, na świecie istnieje jeszcze kilka innych zespołów metalowych o tej samej nazwie. Band powstał w miejscowości Lons le Saunier, początkowo grał tylko covery METALLICA, MEGADETH, JUDAS PRIEST, BLACK SABBATH i im podobnych. Skład przez ten czas wielokrotnie się zmieniał, aż ustalił się w 2015, jednocześnie wybierając jako swój styl old-school thrash-metal. Francuzi mają na koncie już ponad 100 koncertów, są coraz bardziej zauważani na rodzimej scenie metalowej.

„Century of Decadence” to debiut wydawniczy Żabojadów. W większości utworów na płycie w ciekawy sposób przeplatają się style thrash i heavy. Muzyka jest ostra, dynamiczna, z ogniem, często chwytliwa. Zdarzają się też momenty spokojniejsze, balladowe, nastrojowe.

Utwór „Order of the Temple” się odróżnia, jest masywny, mroczny – ale nie ma nic wspólnego z doom-metalem ani Black Sabbath. Jest zagrany w manierze thrash/heavy, tylko na wolniejszych obrotach, z ciężką sekcją i melancholijnymi gitarami. Jego początek i końcówka zawierają świetne, miażdżące partie basu.

Niektóre kawałki zdominowane są thrashem, chodzi tu o „Social Disorder”, „Absolute War” i „Homeless Children”. „Chaos Division” to doskonały numer na koncert – przebojowy, pełen werwy, porywający heavy/thrash. Publiczność szaleje 🙂 . Utwory są urozmaicone, każdy posiada swój indywidualny charakter i w każdym cały czas coś się dzieje. No i każdy jest okraszony świetną gitarową solówką.

Muzyka OBSESSION nie jest wirtuozerska, ale zagrana bardzo dobrze, w sposób dostosowany do stylistyki, którą zespół wybrał. Członkowie tego bandu wiedzą, czego chcą i konsekwentnie to realizują. Są dobrze zgrani, każdy dokłada swoją cegiełkę do końcowego efektu. Płyta ma ikrę, powinna zadowolić każdego zwolennika tradycyjnego thrash i heavy. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu.

 

Lista utworów:
1.Stoned World
2.Century of Decadence
3.Social Disorder
4.Chaos Division
5.Absolute Way
6.Order of the Temple
7.Red Prince
8.Homeless Children

Skład:
Boomer – bas
Alex – gitara
Antoine – wokal
Cachou – perkusja
Steph – gitara

Ocena: 8.0/10

About the author / 

Livius Pilavi

Miejsce zamieszkania: Wałbrzych, Polska. Zainteresowania: muzyka, sztuki plastyczne, literatura, filozofia, biologia, neuronauka, astronomia, nietypowe odmiany szachów. Ulubione gatunki muzyczne: Black Metal, Progresywny Metal, Progresywny Rock, Hard Rock, Gothic, New Wave, Cold Wave, Noise, Elektroniczna Szkoła Berlińska. W wolnych chwilach tworzy kontrowersyjne opowiadania i rysunki.Reklama

Konkursy

  • Wygraj debiutancki album kapeli ZŁA WOLA „The Best of Vol. 2” [Otwarty]

    ZŁA WOLA  to rockowo-metalowy band z warszawskiej Woli, który zajął I miejsce na Emergenza Polska Warszawa edycja VI 2016/17 oraz Nagrodę Publiczności. Z okazji premiery ich debiutanckiego albumu, która odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku (w warszawskiej Proximie) mamy dla Was ten album.

Koncerty

Patronujemy

METAL CENTRE English Version

Dodaj nas:

Instagram► Jesteś zainteresowany(a) wymianą linkiem lub banerem? Kliknij po szczegóły.