Recenzje

OBSESSION „Century of Decadence”

Wytwórnia niezależna, 2017

Muzyka: Heavy / Thrash Metal
Strona internetowa: https://www.facebook.com/obsessionthrashband/
Czas trwania: 41:56 minuty (8 utworów)
Kraj: Francja

 

Ta recenzja dotyczy francuskiego OBSESSION, na świecie istnieje jeszcze kilka innych zespołów metalowych o tej samej nazwie. Band powstał w miejscowości Lons le Saunier, początkowo grał tylko covery METALLICA, MEGADETH, JUDAS PRIEST, BLACK SABBATH i im podobnych. Skład przez ten czas wielokrotnie się zmieniał, aż ustalił się w 2015, jednocześnie wybierając jako swój styl old-school thrash-metal. Francuzi mają na koncie już ponad 100 koncertów, są coraz bardziej zauważani na rodzimej scenie metalowej.

„Century of Decadence” to debiut wydawniczy Żabojadów. W większości utworów na płycie w ciekawy sposób przeplatają się style thrash i heavy. Muzyka jest ostra, dynamiczna, z ogniem, często chwytliwa. Zdarzają się też momenty spokojniejsze, balladowe, nastrojowe.

Utwór „Order of the Temple” się odróżnia, jest masywny, mroczny – ale nie ma nic wspólnego z doom-metalem ani Black Sabbath. Jest zagrany w manierze thrash/heavy, tylko na wolniejszych obrotach, z ciężką sekcją i melancholijnymi gitarami. Jego początek i końcówka zawierają świetne, miażdżące partie basu.

Niektóre kawałki zdominowane są thrashem, chodzi tu o „Social Disorder”, „Absolute War” i „Homeless Children”. „Chaos Division” to doskonały numer na koncert – przebojowy, pełen werwy, porywający heavy/thrash. Publiczność szaleje 🙂 . Utwory są urozmaicone, każdy posiada swój indywidualny charakter i w każdym cały czas coś się dzieje. No i każdy jest okraszony świetną gitarową solówką.

Muzyka OBSESSION nie jest wirtuozerska, ale zagrana bardzo dobrze, w sposób dostosowany do stylistyki, którą zespół wybrał. Członkowie tego bandu wiedzą, czego chcą i konsekwentnie to realizują. Są dobrze zgrani, każdy dokłada swoją cegiełkę do końcowego efektu. Płyta ma ikrę, powinna zadowolić każdego zwolennika tradycyjnego thrash i heavy. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu.

 

Lista utworów:
1.Stoned World
2.Century of Decadence
3.Social Disorder
4.Chaos Division
5.Absolute Way
6.Order of the Temple
7.Red Prince
8.Homeless Children

Skład:
Boomer – bas
Alex – gitara
Antoine – wokal
Cachou – perkusja
Steph – gitara

Ocena: 8.0/10

About the author / 

Livius Pilavi

Miejsce zamieszkania: Wałbrzych, Polska. Zainteresowania: muzyka, sztuki plastyczne, literatura, filozofia, biologia, neuronauka, astronomia, nietypowe odmiany szachów. Ulubione gatunki muzyczne: Black Metal, Progresywny Metal, Progresywny Rock, Hard Rock, Gothic, New Wave, Cold Wave, Noise, Elektroniczna Szkoła Berlińska. W wolnych chwilach tworzy kontrowersyjne opowiadania i rysunki.Reklama

Konkursy

  • Wygraj archiwalny egzemplarz Blackastrial Magazine #2/2010 [Zakończony]

    Mamy do rozlosowania 3 archiwalne egzemplarze Blackastrial Magazine (007) – A w nim do poczytania długie i wyczerpujące wywiady z: WATAIN, IMMOLATION, SHINING (Nor), MAYHEM, BORKNAGAR, MASTER, MERRIMACK, CORRUPTION, JAREK SZUBRYCHT, TORMENTED, THE CRYPT PRODUCTIONS, NOCTIFERIA, AGAINST THE PLAGUES, BLASPHEMIC CRUELTY, MYOPIA, Zbyszek Bielak, INFIDEL, David E. Williams… oraz felietony, recenzje CD, relacje z koncertów……

Koncerty

  • Apricity European Tour 2018

    Immortal Frost Productions informuje, iż 11 kwietnia w klubie Rudeboy – Bielsko-Biała, w ramach Apricity European Tour 2018, która obejmie 16 miast w 10 krajach naszego kontynentu, zagrają Atra Vetosus (Melodic Black Metal, Australia), Perennial Isolation (Atmospheric Black Metal, Hiszpania) i Drawn Into Descent (Atmospheric Black Metal, Belgia).

Patronujemy

METAL CENTRE English Version

Dodaj nas:

Instagram► Jesteś zainteresowany(a) wymianą linkiem lub banerem? Kliknij po szczegóły.