Recenzje

LEGION OF WOLVES „Bringers of the Dark Sleep”

Metal Scrap Records, 2017

Muzyka: Death Metal

Strona internetowa: www.facebook.com/Legionovwolwes/

Czas trwania: 46:56 minuty (10 utworów)

Kraj: Irlandia

 

Omawiany zespół powstał w 2009 w Dublinie. Dwóch członków zespołu posiada swojsko brzmiące imiona i nazwiska, ale nie posiadam informacji, jakie są ich związki z Polską.

„Bringers of the Dark Sleep” to ich pierwsze poważne wydawnictwo, wcześniej wypuścili w świat dwa dema. Płyta posiada ciekawą oprawę graficzną, wykorzystującą wizerunek mitycznej Ateny i inne motywy ikonograficzne starożytnej Grecji. Dzięki zręcznemu dobraniu kolorów i umiejętnościom plastyka strona wizualna działa na wyobraźnię i zachęca do odsłuchania materiału muzycznego. A styl, który irlandzki kwartet zaprezentował na swoim debiutanckim albumie to brutalny death metal.

Przekaz Legionu Wilków jednak do końca nie przekonuje. Utwory są urozmaicone pod względem charakteru, oprócz agresywnych są też spokojniejsze, jak „You Shall Know”, który jest miarowy, dostojny (choć to wciąż śmierć-metal). Natomiast „Sorrow Made Madness” emanuje mrokiem. Gitarzyści i basista są sprawnymi muzykami, ale nie na poziomie wirtuozerskim. Prawie każdy track posiada ciekawą solówkę. Perkusista w wielu momentach daje popisy swoich umiejętności. Wokalista drze się i growluje w ekspresyjny i urozmaicony sposób, czasami z fajnie uzupełniającym drugim wokalem. Niestety, oprócz dobrze skomponowanych i wykonanych numerów jest kilka słabszych. Do tych udanych można zaliczyć m.in. tytułowy. Zaczyna się szumem płonącego ogniska i tajemniczymi odgłosami, potem wchodzi agresywny death z galopującym rytmem, świetnym perkusistą i dużą zmiennością temp i melodii. Do tego dwie ciekawe solówki gitarowe. Przez cały czas z porywającą dynamiką. Natomiast n.p. „Brothers of Fury and Iron” niby posiada cechy dobrego, nie ekstremalnego death metalu, ale jako całość jest monotonny i męczący.

Moja uwaga jest taka, że zespołowi wolniejsze utwory wychodzą gorzej niż te szybkie, agresywne. Irlandczycy powinni albo poprawić komponowanie wolnych numerów, albo skoncentrować się na brutalności. Dodam jeszcze, że nawet tym udanym fragmentom płyty brak jakiegoś pierwiastka oryginalności, czegoś co wyróżniałoby hordę z Dublina. W sumie płyta jest zadowalająca, ale czeka Irlandczyków jeszcze wiele pracy.

 

Lista utworów:

1.Bringers of the Dark Sleep

2.You Shall Know

3.Grond (Hammer of the Underworld)

4.Brothers of Fury and Iron

5.Plague of the Immortal

6.Forged in Fire and Combat

7.Summoning the Elite

8.Sorrow Made Madness

9.Obsidian

10.Heavy Mass of Murder

 

Skład:

Arkadiusz Kupiszowski – gitara

Cory Annatar – gitara, bas

Krzysztof Kostepski – wokal

Jason Connolly – perkusja, chórki

Ocena: 7.0/10

About the author / 

Livius Pilavi

Miejsce zamieszkania: Wałbrzych, Polska. Zainteresowania: muzyka, sztuki plastyczne, literatura, filozofia, biologia, neuronauka, astronomia, nietypowe odmiany szachów. Ulubione gatunki muzyczne: Black Metal, Progresywny Metal, Progresywny Rock, Hard Rock, Gothic, New Wave, Cold Wave, Noise, Elektroniczna Szkoła Berlińska. W wolnych chwilach tworzy kontrowersyjne opowiadania i rysunki.Reklama

Konkursy

  • Wygraj debiutancki album kapeli ZŁA WOLA „The Best of Vol. 2” [Otwarty]

    ZŁA WOLA  to rockowo-metalowy band z warszawskiej Woli, który zajął I miejsce na Emergenza Polska Warszawa edycja VI 2016/17 oraz Nagrodę Publiczności. Z okazji premiery ich debiutanckiego albumu, która odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku (w warszawskiej Proximie) mamy dla Was ten album.

Koncerty

Patronujemy

METAL CENTRE English Version

Dodaj nas:

Instagram► Jesteś zainteresowany(a) wymianą linkiem lub banerem? Kliknij po szczegóły.