wersja angielska
WEBZINE
Bookmark and Share
  ► GŁÓWNA
  ► WYDARZENIA
  ► NOWOSCI PŁYTOWE
  ► TRASY KONCERTOWE
  ► RECENZJE
  ► WYWIADY
  ► RELACJE Z KONCERTÓW
  ► PATRONATY
  ► ZRZUTY
  ► GALERIA
  ► FORUM
  ► KONKURSY
  ► PODSUMOWANIE 2010
  ► O NAS
  ► LINKI
  ► SKLEP
  ► Aukcje na eBay
NASZE TOPLISTY
  ► Top Sites
  ► Zagłosuj na naszą stronę!
WYMIANA LINKAMI

Jestes zainteresowany(a) wymiana linkiem lub banerem?
kliknij po szczegóły.


STATYSTYKI

nowości: 10435[pol: 4274]
recenzje: 4805[pol: 2611]
wywiady: 475[pol: 235]
relacje: 172[pol: 77]
zdjęcia: 14071


AKTUALIZACJE

Zapisz się aby otrzymywać aktualizacje 

czytaj archiwum | wypisz  
ODWIEDZ NAS
 

Dodaj do Znajomych

myspace.com/metalcentre_pl

 
RECENZJE
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
BRAK OKŁADKI

Lista utworów:
No Longer Fearing Death
Metamorphoses Verses
Hues Of The Universe
The Key I Am
Eight
Colossal Time Void
Thin Invisible Line
Snakes Tongues

NEOLITH - "Broken Immortality" (promo)
2002


Do moich rąk trafił już drugi po TEHACE materiał zrealizowany w Manek Studio w Sanoku. Oba te bandy grają death, a jednak ten jest jakiś dojrzalszy. Co prawda mam zaznaczone ręką Kasi, iż jest to stuff jeszcze bez masteringu, jednak to akurat nie przeszkadza mi w niczym. Mam tylko nadzieję, że muzycy sami puścili to w takiej formie w świat, a nie, że ktoś im to zajumał ze studia. Przy ich dbałości o szczegóły, jak mogę wywnioskować z przesłuchania, mogliby się poważnie wkurzyć. Faktycznie słychać jeszcze potrzebę wyśrodkowania głośności wszystkich numerów. Ale jeśli chodzi o parametry dynamiki i limitera, to zważywszy na fakt, iż słucham tego z kasety, mogę zapewnić, że szafa gra. Wstępnie już też mogę oznajmić, że trafia w moje gusty. Hm. Była kiedyś taka płyta „Rotten Perish” Messiaha. Właśnie coś podobnego trochę jest mi dane słuchać. Oczywiście, jeśli pominie się rolę klawiszy. No, ale dobrze. Nie chcę kłaść na gorąco porównań, bo to zawsze są tylko pierwsze impresje, a nie sensowna opinia.

Ekipa, która zgromadziła się pod szyldem Neolith, to prężna szóstka ludzi. Musiałbym być głuchy, żeby nie uznać ich warsztatu za znakomity. Mocną stroną zespołu jest umiejętność interesującej kompozycji i aranżowania. Zastanawiam się, jak duża część powstała w wyniku zespołowych improwizacji, a ile powstało hm, hm, matematycznie, że sobie pozwolę na neologizm… Kilka słów o klawiaturze. Nie wpadłem nigdy na to, że można korzystać z takich barw, no, no… Bardzo mi się to podoba. Dzięki temu płyta nie nudzi. Może jest tak, gdyż jest to dla mnie pewna nowość. Wiadomo, że każda deathowa propozycja kiedyś może zmęczyć, a tu mamy płytę, która od początku intryguje. Basista – bardzo dobry. Nietuzinkowe podejście do swojego instrumentu, w bardzo dobrze dobranych miejscach niekonwencjonalne partie. Gitarzyści i perkusista grają bezbłędnie i tyle, ile powinno być. Słychać też, iż gitarzysta odpowiedzialny za tzw. lead guitar, kocha synkopy – bardzo w moim guście. Wiecie, akcenty nie na jedynki, tylko na parzyste w takcie – przez co partie solówek zdają się płynąć…

Hm, na partiach perkusji nie rozeznaję się za dobrze, bo zawsze hołdowałem melodii kosztem rytmiki, ale skoro perkusista nie przeszkadza reszcie – to znaczy chyba, że gra bez zarzutu, nie? W numerze „Eight” lub „Colossal Time Void” jest taki moment, kiedy słychać punktowanie na werblu, przycięcie na dwa szybsze werbelki i potem coś, co nie wiem, czy było planowane, czy też nie, a mianowicie akcenty idą w przestawionych miejscach. Skoro jednak muzyka ta jest wręcz technologicznie precyzyjna i technicznie bezbłędna, to prawdopodobnie ta zamiana czemuś służy. Musiałbym przesłuchać tego miejsca wielokrotnie, żeby pojąć zamysł, a nie bardzo chcę sobie psuć miłą jazdę. A ponieważ ja się nie znam na perkusji, to dodam taką luźną impresję – chyba garmen dla relaksu lubi sobie pograć od czasu do czasu jazz...

W kwestii wokalisty, to niby najprościej jest coś przeciętnym profanom orzec, bo zwykle głos najbardziej rzuca się w oczy. Nie wiem, czy jest coś takiego jak kanon deathowego bawoła. Mi się podoba to, iż growling jest tu potraktowany jak dodatkowy instrument o krótkim rezonansie. Każdego korciłoby narzucić tu jakiś megareverb, a goście z Neolith, właśnie nie… miał być suchy i miejscami dublowany i jest w związku z tym bardzo dobrze. Przez to całość wręcz zabija.

Kilka słów do ekipy Neolith. Nie wiem, czy macie życzenie, by ktoś wam recenzował i stawiał ostateczną klauzulę odnośnie materiału, przy którym jeszcze nie grzebano na masteringu, ale w ramach zachęty powiem – jest dobrze, jest w porządku. Myślę, że znajdziecie wielu sympatyków waszego technicznego i inteligentnego podejścia do death/blacka. Przyznam się też, że cały czas mnie nurtuje pytanie, do której z tych dwóch kategorii jest wam teraz bliżej... No nic. Jeśli można, to pisałbym się na jakieś promocyjne wydawnictwo. Oczywiście z autografami :). Miło było poznać. Jak będziecie grać w stolicy to dajcie cynk, chętnie posłucham na żywca.

Kontakt z zespołem: neolith@interia.pl ; www.neolith.metal.pl .

Materiał uzyskałem dzięki uprzejmości Kasi z Atmospheric Zine. Podobno rolą zina jest promowanie współpracujących z nim zespołów i ma w tym nic dziwnego. Podobno. Ale nie mniej jednak serdeczne dzięki!!!

Emanuel
stats: nowości [582] recenzje [164] wywiady [38] relacje [10] zdjęcia [369]
Powrót
SZUKAJ W WEBZINE

  
PATRONUJEMY


wszystkie patronaty...
KONKURS

Aktualnie brak
aktywnych konkursów.

Lista zwycięzców
PRZYLĄCZ SIĘ DO NAS
Poszukujemy współpracowników do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów etc. Jeśli jesteś zainteresowany(a) napisz do nas.
GALERIA
PROMOCJE
TERRORDOME
ALASTOR
TRAUMA
Parracide
HIRAX
ISCARIOTA
ARMA CHRISTI
TESTER GIER
SOUL COLLECTOR
LETHAL INJECTION
DOWNLOAD
DEATHBOUND - Silent City Deathcount
SEAR - Temptations Of The Flesh
CALVARIUM - Jumalviha
SEAR - Lobotomy With A Crucifix
HELFAHRT - @Ragnarök7
DEATHCHAIN - Graveyard Witchery
CALVARIUM - Riistäen Sielun Ja Hengen
SCORNGRAIN - Flesh Means Pain
MACHINE MEN - Silver Dreams
Shout! Factory - Prom Queen Trailer (Windows Media)
więcej...
 
 © 2000 - 2015 Metal Centre ®   +login+