wersja angielska
WEBZINE
Bookmark and Share
  ► GŁÓWNA
  ► WYDARZENIA
  ► NOWOSCI PŁYTOWE
  ► TRASY KONCERTOWE
  ► RECENZJE
  ► WYWIADY
  ► RELACJE Z KONCERTÓW
  ► PATRONATY
  ► ZRZUTY
  ► GALERIA
  ► FORUM
  ► KONKURSY
  ► PODSUMOWANIE 2010
  ► O NAS
  ► LINKI
  ► SKLEP
  ► Aukcje na eBay
NASZE TOPLISTY
  ► Top Sites
  ► Zagłosuj na naszą stronę!
WYMIANA LINKAMI

Jestes zainteresowany(a) wymiana linkiem lub banerem?
kliknij po szczegóły.


STATYSTYKI

nowości: 10435[pol: 4274]
recenzje: 4805[pol: 2611]
wywiady: 475[pol: 235]
relacje: 172[pol: 77]
zdjęcia: 14071


AKTUALIZACJE

Zapisz się aby otrzymywać aktualizacje 

czytaj archiwum | wypisz  
ODWIEDZ NAS
 

Dodaj do Znajomych

myspace.com/metalcentre_pl

 
RECENZJE
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
CHOICE - "Boiling Blood"
2002


Choice spodobało mi się od pierwszego przesłuchania. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta: każdy, komu bliski jest melodyjny, fajny, trochę w starych klimatach thrash z pewnością od razu polubi chłopaków i ich muzę.
Powstali w 1999 roku, aby trzy lata później w składzie: Klóha (bas, wokal), Grzegorz Herman (gitarka), Krzysztof Kubacki (takowoż gitarka) oraz Andrzej Kupczyk (perkusja + nazwisko he he) zawojować underground dźwiękami, przy których raduje się dusza.

W bio kapelki można przeczytać znamienne słowa: "Kpiąc z jarmarcznej estetyki heavy metalu, Choice proponuje autorską wizję tego gatunku, pozbawioną rycerskości i pompy, szczerą i bezkompromisową." Święte słowa, jako że panowie w zasadzie sami napisali sobie recenzję. Trudno nie zgodzić się z takim określeniem muzyki Choice. Jest to bowiem generalnie heavy/thrash w starym stylu, pełen prostych acz chwytliwych riffów, jazda do przodu po prostu. Gdyby chcieć szukać nawiązań, to mógłbym wymienić mój ukochany Overkill, który przewija się w kilku numerach (najsilniej w The Angerfeeder), trochę Annihilator (Lost, Human), ale najmocniej czuć ewidentny wpływ Metalliki z okolic Master Of Puppets - w zasadzie większość kawałków ze wskazaniem na Slide i tytułowy. W Boiling Blood mamy do czynienia z kapitalnym zaśpiewem, który pewnie doskonale sprawdza się na koncertach, bo absolutnie nadaje się do śpiewania przez publikę. W Angels Of The End udziela się wokalnie niejaka Teresa Spitulska, której na szczęście udało się uniknąć maniery nudzących i jęczących panien rodem z pseudo blackowych załóg. Jej głos pasuje doskonale do muzyki i aż szkoda, że panowie nie pozwolili jej jeszcze gdzieś zanucić (no, prócz kolejnego kawałka, ale to naprawdę tylko nucenie). Trapped to z kolei jakieś echo Megedethowego Holy Wars, a może ja po prostu za dużo tego słucham...

Płytkę nagrano w chodzieskim domu kultury oraz w czymś zwanym Migdał Mobile Record Home Studio... Hmmm.... nieważne, istotne że wsio brzmi jak należy, a przyczepiłbym się tylko do zbyt płaskich momentami gitar, które powinny brzmieć bardziej soczyście. Ale to jedynie taka mała uwaga. Migdał migdali się zresztą odrobinkę w ukrytym, dziewiątym numerze wespół z Hermanem Grzegorzem...

Jako podsumowanie, nie pozostaje mi nic innego, jak mieć nadzieję, że panowie z Choice nie zejdą z obranej drogi. Osobiście chciałbym usłyszeć na ich kolejnej produkcji nieco więcej kombinacji, większego urozmaicenia. Ale i tak jest fajnie - oby im się wiodło!!!

YM
stats: nowości [44] recenzje [139] wywiady [9]
Powrót
SZUKAJ W WEBZINE

  
PATRONUJEMY


wszystkie patronaty...
KONKURS

Aktualnie brak
aktywnych konkursów.

Lista zwycięzców
PRZYLĄCZ SIĘ DO NAS
Poszukujemy współpracowników do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów etc. Jeśli jesteś zainteresowany(a) napisz do nas.
GALERIA
PROMOCJE
TERRORDOME
ALASTOR
TRAUMA
Parracide
HIRAX
ISCARIOTA
ARMA CHRISTI
TESTER GIER
SOUL COLLECTOR
LETHAL INJECTION
DOWNLOAD
DEATHCHAIN - Graveyard Witchery
DEATHCHAIN - In The Crypt Of Vengeance
SCORNGRAIN - 4-D Religion
SEAR - The Burning
DEATHCHAIN - Chaos Wartech
CALVARIUM - Death Worship
SEAR - Lobotomy With A Crucifix
BEHEXEN - Saatanan Varjon Synkkyydessä
SILENTIUM - Hangman's Lullaby
DEATHCHAIN - March Of The Thousand Legions
więcej...
 
 © 2000 - 2015 Metal Centre ®   +login+