Aktualności

CODE: nowy album „Mut” do odsłuchu

0

Brytyjski progresywno-rockowy zespół CODE wkrótce wyda swój najnowszy album „Mut”.

Krążka można posłuchać już teraz za pośrednictwem serwisu Noisey, który udostępnił cały album do odsłuchu przed premierą:

http://noisey.vice.com/blog/stream-all-of-mut-from-uk-black-metal-code

„Mut” ukaże się 27 lutego w Europie i 10 marca w Ameryce Północnej nakładem Agonia Records.

Najnowsze płyta to zwrot w dotychczasowym kursie muzycznym; na albumie nie doświadczymy znanego fanom formacji avantagrdowego black metalu. „Mut” to w pełni progresywno post-rockowe dzieło, będące wyrazem kreatywnej ambicji CODE.

Okładka albumu została opracowana przez austriackiego grafika Thomas’a Neulinger’a, natomiast sam krążek został nagrany w osławionym Brighton Electric Studios (The Cure, Foals, Nick Cave, Royal Blood) pod okiem Paul’a „Win” Winstanley’a. Ten ostatni odpowiada również za miks i master płyty.

Jak komentuje sam zespół: „Mut to brzmienie nas samych, uwalniających się od definicji narzuconych przez nasze dotychczasowe albumy, ale także od wszelkich innych prób skategoryzowania. Czas podporządkowywania się określonemu nurtowi minął. Stworzyliśmy album który jest czystym przejawem naszej kreatywnej ambicji. Pierwszy raz w historii zespołu nagraliśmy muzykę bez punktów odniesienia. W efekcie udało nam się nagrać nasz najbardziej intymny i emocjonalny krążek”.

„Mut” dostępny będzie jako slipcase CD, limitowany szary vinyl, ręcznie numerowany transparentny vinyl oraz w formie digitalnej.

tracklista „Mut”:
1. on blinding larks
2. undertone
3. dialogue
4. affliction
5. contours
6. inland sea
7. cocoon
8. numb, an author
9. the bloom in the blast

CODE to:
Aort – Guitars
Andras – Guitars
LORDt – Drums
Syhr – Bass
Wacian – Vocals

CODE powstał w Londynie w 2002 roku i zyskał reputację dzięki trzem innowacyjnym albumom z pogranicza awangardowego black metalu i progresywnego rocka: debiutu „Nouveau Gloaming” (2005), nominowanego do nagrody Spellman’a „Resplendent Grotesque” (2009) oraz ostatniego nagrania „Augur Nox” (2013).

CODE on-line:
https://facebook.com/codeblackmetal

Przedsprzedaż:
https://www.agoniarecords.com/index.php?pos=shop&lang=en

Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords

About the author / 

Pavel

Miejsce zamieszkania: Parczew, Polska. Zainteresowania / Hobby: muzyka, dziennikarstwo muzyczne, religioznawstwo, orientalistyka, antropologia, psychologia, medycyna, socjologia. Ulubione gatunki muzyczne: przede wszystkim wszystkie gatunki Metalu, Hardcore'a, Progresywny Rock oraz Gothic, Ambient, Muzyka Klasyczna, Etniczna, Sakralna, Chóralna, Filmowa, New Age, Folk i czasem Jazz, Elektro, Muzyka Eksperymentalna, Alternatywna... Współtworzył magazyn & webzine Born To Die'zine jako Gnom.Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Reklama

Konkursy

Koncerty

Patronujemy

METAL CENTRE English Version

Dodaj nas:

Instagram► Jesteś zainteresowany(a) wymianą linkiem lub banerem? Kliknij po szczegóły.