Pagan fest. „Droga do Prawii” – WYRD, PRAVIA, VALKENRAG, MERKFOLK, STRZYGA, MEPHARIS, CARRION BREED

Pagan fest. „Droga do Prawii” to nowa odsłona sceny Pagan Metalowej oraz Folk Metalowej w Polsce. Cykl imprez zapoczątkowany przez „Zwierzaka” (Pravia).

Bilety dostępne w klubach: Club Rock (Warszawa) ul. Zgody 9 oraz Club 70 (Warszawa) ul. Waliców 9

Bilety dostępne w sprzedaży wysyłkowej: zamówienia na paganfestbilety@gmail.com

Bilety można też zamawiać poprzez strony facebook:
https://web.facebook.com/praviaofficial/
https://web.facebook.com/paganfest.drogadoprawii/

Bilety/Tickets”: 35zł / 45 zł
DRZWI/DOOR: 16-00
START: 17-00

Wystąpią:
WYRD – Finlandia (Pagan Black Metal)

https://web.facebook.com/wyrdhvnk/

Legenda fińskiego podziemia. Black metalowa uczta dla uszu. Emocjonalna muzyka z pazurem, oraz świetne motywy z gatunku atmospheric black metal. Wyrd założony 1998 roku po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie.

Mają na koncie 9 pełnych płyt, a jedna z nich „Death of the Sun” pojawiła się w tym roku po 7 latach przerwy wydawniczej.
Tuż po niej ukazał się split z Kalmankantaja (która prawdopodobnie wystąpi na Pagan Fest. 4) Zespół Wyrd to obowiązkowa pozycja dla fanów metalu, tak blacku jak i deathu, czy nawet folk. Chłopaki, a raczej ci dorośli faceci grają także w wielu innych projektach, co mamy nadzieję pokazywać na kolejnych edycjach naszego festiwalu.

PRAVIA – Polska (Pagan Death Metal)

https://web.facebook.com/praviaofficial/

Warszawska horda bestii w kolejnym natarciu. Tym razem zespół zaprezentuję premierowo, parę utworów które pojawią się na ich nowej płycie w 2017 roku. Na pewno będzie mocno, ciężko i potężnie. Gwarantujemy mielenie mięsa w imalde i gąsienice od czołgu. Słowiańskie rytmy melodic death metalowe z dodatkiem deathcore’owego napierdalania pozbawi was sił pod sceną.

VALKENRAG – Polska (Melodic Viking Death Metal)

https://web.facebook.com/ValkenragBand/

Valkenrag powstał w 2006 roku w Tomaszowie Mazowieckim z inicjatywy Lorghata i Jorgha. Zespół gra melodyjny death metal z elementami black metalu i folku, utrzymanego w tematyce Wikingów i Słowian.

Wydali singiel „Hel`s Revenge”( 2008), demo „Nord Wind” (2008), epkę „Valkenrag” (2012) i w 2015 album „Twilight of Blood and Flesh”.

Grali m. in. z Taake, Cruachan, Skyforger, Metsatoll, Ereb Altor, Skalmold, Ensiferum, Negura Bunget, Quo Vadis, Percival Schuttenbach, Saltus, North, Heathen Foray.

MERKFOLK – Polska (Folk Metal)

https://web.facebook.com/Merkfolk/

Zespół Merkfolk pochodzi ze wschodniej Polski (Lublina i Międzyrzeca Podlaskiego). Powstał na początku 2013 roku z inicjatywy rodzeństwa – Irminy i Rafała. Nazwa zespołu, w wolnym tłumaczeniu z norweskiego oznacza „niosący folk”. Utwory Merkfolk to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem.

W ciągu trzech lat działalności w zespole zaszło kilka zmian w składzie – pierwszym basistą był Krzysiek Gosik, którego zastąpił Łukasz „Ziomek” Hawryluk, natomiast na początku 2016 r. z zespołu odeszła pierwsza wokalistka – Maria „Mery” Woźniak, której miejsce za mikrofonem zajęła Paulina Gołda, udzielająca się również w zespołach Invicto i Horn Impaler.

Od listopada 2013 zespół regularnie koncertuje. Występowali, między innymi, na Ogólnopolskich Zlotach Miłośników Folk Metalu, Ragnard Rock Festiwal (Francja), dwóch koncertach w ramach Helhammer Festival 2016 (Czechy). Mieli okazję grać na jednej scenie z: Radogostem, Percivalem Schuttenbachem, Kalevalą, Welicorussem, Arkoną, Primordialem, Nokturnal Mortum, Wardruną, Skiltronem.

W marcu 2014 zespół udostępnił na swoim kanale YouTube, nagrany w domowych warunkach utwór pt. „Nananana”. W lipcu ukazała się płyta, na której znalazły się: „Topielica” i „Trust”. W październiku miał premierę pierwszy teledysk Merkfolk do utworu „Topielica”. W lipcu 2015 r. zespół wydał, nakładem wytwórni Art of the Night Productions, swoją pierwszą płytę pt. ”The folk bringer” na której znalazło się 14 utworów. Utwory Merkfolk znalazły się na kilku składankach, między innymi, na: Mister Folk compilation III , Folk Metal Meeting Compilation vol. 1.

Merkfolk jest laureatem kilku przeglądów muzycznych dla młodych zespołów. W grudniu 2015 r. „The folk bringer” zostało uznane przez serwis Folk-metal.nl debiutanckim albumem roku.

STRZYGA – Polska (Pagan Thrash Metal)

https://web.facebook.com/metalowastrzyga/

Zespół thrashowy założony przez wokalistę Mateusza Kujawę oraz gitarzystę Pawła Kosmalę w sierpniu 2013 roku. Koncepcja zespołu ma na celu łączenie fascynacji pradawnymi religiami pogańskimi i kulturą przedchrześcijańskich ludów europejskich z szybkimi riffami speed metalowymi.

Ostateczny i długotrwały skład zespołu udało skompletować się na początku roku 2014 i wtedy właśnie rozpoczęte zostały prace nad autorskim materiałem, które grupa uzupełniała skromnymi występami na lokalnych koncertach.

W styczniu 2015 roku rozpoczęta została praca nad pierwszym minialbumem zespołu zatytułowanym „Gniew Arkony”, opublikowanym w pierwszym kwartale tegoż roku.

MEPHARIS – Polska (Doom/Death Metal)

https://web.facebook.com/Mepharis/

Grupa powstała w 2010 roku w Karpnikach (k/Jeleniej Góry). Zadebiutowali w 2014 roku albumem „Sic Luceat Lux”, po wydaniu którego zespół przeniósł działalność do Poznania. W Warszawie – po raz pierwszy – zagrają promując swoją Epkę „Rebirth” która ukazała się 15 sierpnia.

CARRION BREED – Polska (Death Metal)

https://web.facebook.com/carrionbreed/

Carrion Breed to warszawski zespół wykonujący bezkompromisowy death metal. Kapela powstała na jesieni 2014 roku z inicjatywy gitarzystów Wita, Janka oraz perkusisty Czarka – ex muzyków Cryptic Rites. Na początku 2015 roku zespół powiększył się o basistę Dominika oraz wokalistę Olka (ex Ezkaton). Po ponad roku regularnych prób, w marcu 2016, zespół wypuścił do sieci swoje pierwsze, 3-utworowe demo opatrzone tytułem „World of Whores and Backstabbers”. Materiał został zarejestrowany w „Demonic studio” w Łomiankach.

Miejsce zamieszkania: Parczew, Polska. Zainteresowania / Hobby: muzyka, dziennikarstwo muzyczne, religioznawstwo, orientalistyka, antropologia, psychologia, medycyna, socjologia. Ulubione gatunki muzyczne: przede wszystkim wszystkie gatunki Metalu, Hardcore'a, Progresywny Rock oraz Gothic, Ambient, Muzyka Klasyczna, Etniczna, Sakralna, Chóralna, Filmowa, New Age, Folk i czasem Jazz, Elektro, Muzyka Eksperymentalna, Alternatywna... Współtworzył magazyn & webzine Born To Die'zine jako Gnom.
Powrót do góry