Wiosną VELESAR wyruszy w trasę

6 lipca 2019 r., podczas Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, odbyła się premiera solowego albumu Velesara „Dziwadła”. Velesar (a właściwie Marcin Wieczorek), były wokalista formacji Goddess of Sin i Radogost oraz twórca kapeli River of Time, po 5 latach przerwy wrócił na scenę folk metalową z nową energią, nowymi pomysłami, a także trasą koncertową, która rozpocznie się 17 kwietnia 2020 r.

– Powrót do folk metalu, zwłaszcza z projektem solowym, był decyzją trudną i ryzykowną. Ale po sukcesie, jakim były dla mnie wydanie i premiera albumu „Dziwadła”, zresztą, jak się okazało, bardzo dobrze przyjętego przez fanów, a także szereg świetnych koncertów, między innymi z takimi kapelami jak: GRAI, Runika, Cronica czy Morhana, nie ma wyjścia – trzeba iść dalej. Stąd trasa koncertowa „Bratnia Krew”, która wystartuje w kwietniu i zostanie podzielona na dwie części. Zapraszam wszystkich na koncerty! Będzie ich sporo, a pojawimy się zarówno w miejscach, w których już graliśmy, jak i w zupełnie dla nas nowych – mówi Velesar.

Pierwsza część trasy rozpocznie się w Chorzowie i obejmie również takie miasta, jak: Ostrów Wielkopolski, Warszawa, Skarżysko-Kamienna, Poznań, Łódź, Wrocław i Ostrawa. W drugiej części, planowanej na jesień, Velesar planuje zagrać między innymi w Krakowie, Bielsku-Białej czy Szczecinie.

– Jeżeli chodzi o jesienną odsłonę trasy, to szczegółowe informacje pojawią się trochę później, ponieważ trwają jeszcze rozmowy z klubami. Natomiast na dniach powinny ukazać się informacje odnośnie biletów i kapel, które przyjęły nasze zaproszenie i zagrają z nami wiosną. Na pewno nie zabraknie formacji dobrze znanych fanom folk metalu, ale pojawi się też kilku nowych graczy. Z pewnością będzie interesująco. W każdym razie zachęcam do odwiedzania i obserwowania naszego profilu na Facebooku, gdzie pojawiły się już pierwsze wydarzenia – informuje Velesar.

Na tym jednak nie kończy się lista koncertów Velesara zaplanowanych na 2020 rok. Przykładowo latem kapela zagra na kilku festiwalach w Polsce i Czechach. Będzie ją można usłyszeć między innymi w Limanowej, Brnie czy Żorach, a także na takich festiwalach, jak Barbar Fest i Lughnasad w Czechach.

Terminy koncertów w ramach pierwszej części trasy „Bratnia Krew”:

17.04 – Chorzów (PL), Klub Leśniczówka – ZAGRAJĄ: Velesar, Runika, Forbidden Omen
25.04 – Ostrów Wlkp. (PL), Klub Fanaberia – ZAGRAJĄ: Velesar, Jerna
09.05 – Warszawa (PL), Klub VooDoo – ZAGRAJĄ: Velesar, Merkfolk, Wolfarian
16.05 – Skarżysko-Kamienna (PL), Klub Semafor – ZAGRAJĄ: Velesar, Runika, Diaboł Boruta
22.05 – Poznań (PL), Klub Pod Minogą – ZAGRAJĄ: Velesar, Morhana, Diaboł Boruta
23.05 – Łódź (PL), Klub TU – ZAGRAJĄ: Velesar, Morhana, Djavena
29.05 – Wrocław (PL), Klub Liverpool – ZAGRAJĄ: Velesar, Morhana, Djavena
30.05 – Ostrawa (CZ), Klub Barrak – ZAGRAJĄ: Velesar, Dziewanna, Djavena

Velesar to polski projekt folk metalowy, powołany do życia w 2018 r. przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę zespołów Goddess of Sin (2001-2007) i Radogost (2010-2014), a także twórcę kapeli River of Time (2014-nadal). Narodził się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian.

W czerwcu 2019 r. kapela wyruszyła w trasę koncertową razem z rosyjską folk metalową formacją GRAI w ramach ich trasy Haze-Tour 2019, a 6 lipca 2019 r., podczas VII Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, odbyła się premiera pierwszego albumu Velesara „Dziwadła”. W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival Schuttenbach, Helroth, Radogost oraz River of Time.

www.facebook.com/VelesarOfficial

Miejsce zamieszkania: Parczew, Polska. Zainteresowania / Hobby: muzyka, dziennikarstwo muzyczne, religioznawstwo, orientalistyka, antropologia, psychologia, medycyna, socjologia. Ulubione gatunki muzyczne: przede wszystkim wszystkie gatunki Metalu, Hardcore'a, Progresywny Rock oraz Gothic, Ambient, Muzyka Klasyczna, Etniczna, Sakralna, Chóralna, Filmowa, New Age, Folk i czasem Jazz, Elektro, Muzyka Eksperymentalna, Alternatywna... Współtworzył magazyn & webzine Born To Die'zine jako Gnom.
Powrót do góry