AFTERLOAD: teledysk do singla z udziałem polskiej pięściarki olimpijskiej Karoliny Koszewskiej

Niedawno, polski zespół AFTERLOAD zaprezentował teledysk do singla „From The Ashes” z udziałem polskiej pięściarki olimpijskiej Karoliny Koszewskiej.

Utwór jest z jednej strony hołdem dla osiągnięć sportowych i kariery bokserskiej Karoliny Koszewskiej jak również w symboliczny sposób mówi o wartości jaką jest praca nad samym sobą, walka z przeciwnościami losu oraz nie poddawanie się.

Utwór ten zarejestrowano w składzie:

Kamil Tynecki – wokal, gitara
Piotr “Toper” Torbicz – gitara basowa
Michał Żardecki – perkusja

Mix & mastering (audio): Tomasz „Zed” Zalewski (Decapitated, KAT, Vane)
Edycja video: Kamil Tynecki

Zdjęcia: Kool Shooters i Cottonbro

­

­ ­ Biografia:

Zespół AFTERLOAD zadebiutował w 2016 roku, wydając EP-ke „From Twelve to Eleven”, na której poza tytułowym kawałkiem znalazł się utwór „Rise Above”, do którego powstał profesjonalny klip video zarejestrowany w hali Targów Lubelskich. Trzecim singlem na EP-ce był cover „Open Your Eyes” autorstwa zespołu Guano Apes. Wersja tego kultowego kawałka wykonana przez Afterload została na tyle dobrze przyjęta, że na falach rockowego Radio Centrum była ona częściej prezentowana niż sam oryginał utworu wykonany przez Guano Apes.

Po ukazaniu się materiału „From Twelve to Eleven” Afterload skupił się na aktywności koncertowej mając okazję wystąpić u boku takich zespołów jak Turbo, Venflon oraz Alcoholica, który jest polskim cover bandem Metalliki. Afterload miał również przyjemność występować na jednej scenie z ukraińskim zespołem Jinjer.

W 2017 roku zespół Afterload wypuścił singiel zatytułowany „Walk The Line”. W utworze gościnnie wystąpił rockowy wokalista Łukasz „Luke” Drapała z zespołu Chemia, który współtworzy również zespół Chevy. Do singla „Walk The Line” powstało lyric video a sam utwór miał swoją ogólnopolską premierę na falach Antyradio i stał się jednocześnie propozycją do listy TurboTop. Po premierze w Antyradio singiel Afterload utrzymywał się przez pewien czas w pierwszej 20-ce notowania listy TurboTop Antyradia.

Rok 2018 Afterload spędził głównie w studio nagraniowym pracując nad zakończeniem swojego pierwszego pełnego albumu studyjnego. Pod koniec tego samego roku zespół supportował część trasy koncertowej kapel Votum i Exlibris.

W roku 2019 Afterload wydał płytę „Lifeline”. Miks oraz mastering albumu jest dziełem Tomasza „Zeda” Zalewskiego znanego ze współpracy z takimi zespołami jak Coma, Frontside czy Decapitated. Na płycie „Lifeline” można usłyszeć również gości takich jak wspomniany wcześniej Łukasz „Luke” Drapała z zespołu Chemia i Chevy, jak również Piotr „Voltan” Sikora występujący w szeregach zespołów Leash Eye i Exlibris oraz gitarzystę Adama Dratha, który od lat współtworzy zespół Bajm. Po ukazaniu albumu Afterload twórczością zespołu zainteresował się organizator Record Store Day w Polsce, który wydał muzykę Afterload na pierwszym w Polsce 10-calowym winylu. Wydawnictwo to zatytułowane zostało „The Part of The Lifeline”. Płyta stała się jednym z trzech oficjalnych wydawnictw, którym patronował Record Store Day 2019 w Polsce, obok winyli zespołu Nocny Kochanek oraz płyty Krzysztofa Komedy. W tym samym roku Afterload koncertował z zespołami Shagreen, Enclose i Agressiva 69.

W czasie zaistnienia pandemii Covid-19 zespół wypuścił w 2020 roku cover kawałka „Vendetta” autorstwa polskiego zespołu Illusion. W czasie pandemii powstały również pierwsze kompozycje na kolejny materiał płytowy Afterload.

W roku 2021 utwór „Rise Above” wykonany przez Afterload na żywo znalazł się na koncertowej składance płytowej zatytułowanej „Rockowa Scena Radio Centrum” wydanej przez UMCS oraz Radio Centrum.

Jesienią tego samego roku, zespół wszedł do studia w celu zarejestrowania partii perkusyjnych na drugą płytę Afterload. Jednym z gości będzie James Stewart – perkusista zespołu Decapitated, ex-Vader.
­

Afterload w sieci:

https://www.facebook.com/afterloadpl

http://www.afterload.pl/

Miejsce zamieszkania: Parczew, Polska. Zainteresowania / Hobby: muzyka, dziennikarstwo muzyczne, religioznawstwo, orientalistyka, antropologia, psychologia, medycyna, socjologia. Ulubione gatunki muzyczne: przede wszystkim wszystkie gatunki Metalu, Hardcore'a, Progresywny Rock oraz Gothic, Ambient, Muzyka Klasyczna, Etniczna, Sakralna, Chóralna, Filmowa, New Age, Folk i czasem Jazz, Elektro, Muzyka Eksperymentalna, Alternatywna... Współtworzył magazyn & webzine Born To Die'zine jako Gnom.
Powrót do góry