Recenzje

WSTRĘT „Trzy Dni”

Wydane własnym sumptem, 2017

Muzyka: Alternative Rock

Strona internetowa:

www.facebook.com/wstret/https://wstret.bandcamp.com/album/trzy-dni

Czas trwania: 21:14 minuty (4 utwory)

Kraj: Polska

 

O ile się orientuję, krótka płyta „Trzy Dni” to debiutanckie wydawnictwo pochodzącego z Gdańska zespołu. Oprawa graficzna zawiera sielskie obrazki ze zwierzętami i z mężczyzną w łódce w scenerii bujnej przyrody. Kontrastują one z zawartością tekstów, opowiadających o zapaści cywilizacji, bezsensie życia, cierpieniu, pragnieniu samobójstwa, bezsilności, bezowocności działań. Prawdę mówiąc katastrofizm i negatywizm tych liryków przekracza granice psychozy. W związku z tym przyjemne malunki we wkładce przedstawiają – moim zdaniem – Raj Utracony, który już nieodwołalnie przeminął.

Utwory na płytce łączą następujące po sobie fragmenty nastrojowe, melancholijne, liryczne i agresywne, post-hardcore’owe, metalowe. Tylko track „Cięcie” jest w całości w stylu ostrego i mrocznego rocka. Nastrój muzyki jest pesymistyczny, pasuje do tekstów. Utwory są umiejętnie skomponowane, pomimo wykorzystania zmian środków wyrazu przekaz artystyczny jest spójny. Produkcji nie można nic zarzucić, manierę gry każdego z instrumentalistów i śpiew wokalisty wyraźnie słychać. Dotyczy to m.in. ciekawego, dźwięcznego basu i muzykalnego perkusisty – często to właśnie perkusja jest najsłabszym elementem na płycie. Ale na tym wydawnictwie wszyscy spisali się dobrze. Gitary potrafią zagrać zarówno ostro, brudno, metalowo, jak i czysto, spokojnie, melodyjnie. Momentami jednocześnie jedna gitara gra w pierwszym stylu, a jej towarzyszka w drugim.

Muza zespołu nie jest bardzo skomplikowana, ale oryginalna, łączy zgrabnie różne gatunki, dodając przytłaczające teksty. Trudno precyzyjnie nazwać, w jakim stylu gra gdański kwintet. Gdańszczanie dobrze kombinują. Bardzo spodobała mi się ta epka. Teraz czekam na pełną płytę.

 

Lista utworów:

1.Bez Wyjścia

2.Nieoczekiwanie

3.Cięcie

4.Trzy Dni

 

Skład:

Jakub Kolan – gitara

Krzysztof Nehring – gitara

Marcin Szkiel – bas

Bartłomiej Sokołowski – perkusja

Bartosz Cieślak – wokal

 

Ocena: 8.5/10

About the author / 

Livius Pilavi

Miejsce zamieszkania: Wałbrzych, Polska. Zainteresowania: muzyka, sztuki plastyczne, literatura, filozofia, biologia, neuronauka, astronomia, nietypowe odmiany szachów. Ulubione gatunki muzyczne: Black Metal, Progresywny Metal, Progresywny Rock, Hard Rock, Gothic, New Wave, Cold Wave, Noise, Elektroniczna Szkoła Berlińska. W wolnych chwilach tworzy kontrowersyjne opowiadania i rysunki.Reklama

Konkursy

  • Wygraj archiwalny egzemplarz Blackastrial Magazine #2/2010 [Zakończony]

    Mamy do rozlosowania 3 archiwalne egzemplarze Blackastrial Magazine (007) – A w nim do poczytania długie i wyczerpujące wywiady z: WATAIN, IMMOLATION, SHINING (Nor), MAYHEM, BORKNAGAR, MASTER, MERRIMACK, CORRUPTION, JAREK SZUBRYCHT, TORMENTED, THE CRYPT PRODUCTIONS, NOCTIFERIA, AGAINST THE PLAGUES, BLASPHEMIC CRUELTY, MYOPIA, Zbyszek Bielak, INFIDEL, David E. Williams… oraz felietony, recenzje CD, relacje z koncertów……

Koncerty

  • Apricity European Tour 2018

    Immortal Frost Productions informuje, iż 11 kwietnia w klubie Rudeboy – Bielsko-Biała, w ramach Apricity European Tour 2018, która obejmie 16 miast w 10 krajach naszego kontynentu, zagrają Atra Vetosus (Melodic Black Metal, Australia), Perennial Isolation (Atmospheric Black Metal, Hiszpania) i Drawn Into Descent (Atmospheric Black Metal, Belgia).

Patronujemy

METAL CENTRE English Version

Dodaj nas:

Instagram► Jesteś zainteresowany(a) wymianą linkiem lub banerem? Kliknij po szczegóły.