UNSEEN FAITH „Yokebreaker”

Prime Collective, 2015

Muzyka: Deathcore / Metalcore
Strona internetowa: www.facebook.com/UnseenFaith
Czas trwania: 24:15 minuty (6 utworów)
Kraj: Dania

 

Unseen Faith to młody zespół grający Deathcore/Metalcore, ale nie są wyznawcami rogatego, jak mogłoby się nasuwać przy takim rodzaju muzyki, tylko są to chrześcijanie. „Yokebreaker” to ich trzeci materiał, wcześniej wydali pięciootworową EP „Comedy/Tragedy” w 2010 roku oraz dwuotworowego singla w 2013.

Najpierw spojrzenie na okładkę: malunek w stylu abstrakcyjnym, przedstawiające bliżej nieokreślone kręgi, nic nieoznaczające. Okładka niezbyt ciekawa.

Natomiast zawartość muzyczna tego miniCD to 24 minuty z ogonkiem ostrej, metalowej jazdy na wysokim poziomie. Sam początek to łagodna gra elektrycznych gitar, przechodząca nagle w nawałnicę dźwięków. Muzyka na całej płycie jest urozmaicona, częste zmiany rytmiczne i melodyczne, wrzeszczący wokal, chwilowe zatrzymania, dają wrażenie niezwykłej intensywności. Niekiedy zdarzają się klimatyczne, krótkie wstawki (pianinko solo na koniec pierwszego utworu, łagodny syntezator kończący utwór trzeci). Wszyscy instrumentaliści znają się na swojej robocie, ciekawe są częste melodyjne zagrywki gitary na tle brutalnej sekcji.

Płyta jest krótka, ale 24 minuty tak agresywnej muzyki to w sam raz, dłuższy materiał mógłby znużyć. Dla mnie „Yokebreaker” to kapitalny krążek młodych deathcorowców z Danii. Oby to był tylko początek udanej kariery.

Lista utworów:
1. The Ravenant
2. Enemy
3. Route 3
4. The Mask
5. Father
6. Roars

Skład:
Alexander Eriksen – wokal
Jakob Langvad – gitara
Asbjorn Brokhoj – gitara
Klaus Schmidt – perkusja
Christian Jensen – bas

Ocena: 8/10

 

Miejsce zamieszkania: Wałbrzych, Polska. Z wykształcenia technik geolog. Zainteresowania: muzyka, sztuki plastyczne, literatura, filozofia, biologia, neuronauka, astronomia, nietypowe odmiany szachów. Ulubione gatunki muzyczne: Black Metal, Progresywny Metal, Progresywny Rock, Hard Rock, Gothic, New Wave, Cold Wave, Noise, Elektroniczna Szkoła Berlińska. W wolnych chwilach tworzy kontrowersyjne opowiadania i rysunki.
Powrót do góry